18.10.2023
Azurově modré teplé moře, podmořský svět, želvy, delfíni, chrámy v Luxoru, dávná historie, pohodový resort s vysokými palmami a velkým množstvím kvetoucích rostlin. To vše nám bylo namícháno na zájezdu v Egyptě v oblasti Marsa Alam. Prima Parta se poprvé vydala do Egypta a rozhodně tam nebyla naposledy.

Byl to krátký zájezd, který jsme společně prožili velmi intenzivně. Přiletěli jsme a hned se přihlašovali na výlety. Nadpoloviční většina naší prima party se hned po příletu přihlásila na výlet za historií do Luxoru. Šnorchlování v oblasti Abu Dabbab si také našlo své příznivce. Do městečka El Quiseir se jelo odpoledne nebo večer. A závěr patřil lodnímu výletu na ostrov Wadi Gemal.

 

Ubytovaní jsme byli v menších budovách v krásné zahradě. Scházeli jsme se po večerech u bazénového baru, kde si každý dával přípitky dle své chuti v rámci all inclusive, a sdíleli denní zážitky.  To je důležitá součást našich akcí. Společně se sejít a sdílet spolu zážitky z probíhajícího zájezdu, ale i jiná témata, která aktuálně řešíme v našich životech.

 

Prvním výletem byl výlet za šnorchlováním do zátoky Abu Dabbab. Tam nás vybavili ploutvemi a šnorchlem, kdo neměl vlastní. S doprovodem jsme se vydali na moře, dovedli nás na místo, kde jsme kroužili kolem želvy.  Byla nádherná, jak můžete vidět na videu..

 

Pak jsme se vrátili na pláž a po krátkém odpočinku jsme šli prozkoumat korálový útes, kolem kterého bylo velké množství rybiček a ryb. Barevní koráli tu vytvářejí přirozený prostor pro malé i velké ryby v různých tvarech i barvách. Na dně se rejnoci zahrabávali do písku.

 

Druhým výletem byl výlet do Luxoru, který byl náročný, protože jsme na něj vyráželi už po druhé hodině v noci. Už cestou jsme viděli typická obydlí místních obyvatel. Velmi chudá a bohužel i velké množství odpadků, které je  všudypřítomné  poblíž míst, kde žijí lidé. Většina Egypťanů žije v blízkosti Nilu, kde se daří zemědělství. Nejprve jsme navštívili největší chrámový komplex v Egyptě Karnak. Byl založený kolem roku 1950 př.n.l.. Na jeho výstavbě se podílela většina významných faraonů. Pak jsme  lodí přepluli z východního břehu Nilu na západní a navštívili impozantní chrám královny Hatšepsut, který je částečně zapuštěn do skály. Poslední důležitou zastávkou bylo Údolí králů, kde jsme se podívali do několika hrobek. To vše jsme měli s českým výkladem, při kterém jsme se dozvěděli nejen informace k navštíveným místům, ale i zajímavosti ze současného života v Egyptě.

 

Dalšími výlety byla návštěva blízkého městěčka El Quiseir, kde návštěvníci viděli přístaviště, starou mešitu, koptský kostel, a staré pevnosti Citadelu.

 

Poslední den naše skupina vyrazila na ostrov Wadi Gemal a to bylo zlatým hřebem našeho zájezdu, protože pro většinu z nás je koupání s delfíny velmi výjimečným a nevšedním zážitkem.

 

Teplé slunečné počasí jsme měli celou dobu, přístup do moře byl velmi pozvolný, moře průzračné, rybičky a když jsme měli štěstí i želva. Někteří z naší party využili i aquapark, který byl součástí resortu, animační program v podobě jógy na pláži nebo večerní hudební programy.  Každý si vybral dle svých preferencí, buď odpočinkovou dovolenou bez výletů nebo některý z výletů, případně i každý den výlet.

 

Sešla se opravdu prima parta, se kterou jsem se sama cítila moc příjemně a bylo mi ctí a potěšením takovou skupinu doprovázet.

 

Jarmila

 

Jak se zbavit 5 obav z cestování bez partnera? Stáhněte si náš e-book, ve kterém najdete odpovědi na časté dotazy našich sólo cestovatelů. To vám pomůže v rozhodování o výběru vaší dovolené.
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.