21.11.2023
Hlášení z Karpacze: luxusní stravování, obrovské štěstí na počasí, ideální poloha pro toho, kde chce vyjít do hor, obrovské spa, velké apartmánové pokoje, výborné vysoké postele, kvalitní matrace, hudba, sport, fitness, kavárna, bowling, wellness, turistické výlety ...a to vše v prima partě

Karpacz - polské lázeňské město a lyžařské středisko, nacházející se na severním úbočí Krkonoš v Dolnoslezském vojvodství

 

„Cestování a změna místa dodávají mysli novou sílu“

 

16.11.2023-19.11.2023

 

Den první-blížíme se k našemu čtyřhvězdičkovému Hotelu Golebiewski Karpacz, který je položen 150 m od lyžařského vleku Pod Wangiem. Hotel působí jako obrovská horská chalupa. V jeho útrobách se skrývá mimo jiné wellness centrum Tropikana, s různými saunami, výřivkami, bazény, solnou jeskyní a fitness centrem. Máme skvělou výhodu, vše můžeme navštěvovat neomezeně, podle nálady, a to je jedním ze záměrů našeho pobytu.

 

Ubytováváme se v příjemných pokojích, zařízených v teplých barvách, kde je k dispozici zdarma minerálka, varná konvice, kabelová televize, neomezené Wi-Fi a pro pohodu hosta kvalitní vysoké postele s velice příjemnými matracemi na spaní.

 

Následně je čas prozkoumat terén. Vyrážíme na obhlídku wellness centra, kde nám za poplatek 50,-Kč zapůjčí župan na celou délku našeho pobytu a při každém vstupu zároveň poskytují čistou osušku. Wellness je opravdu veliké a každý si najde svůj oblíbený relax.

 

Pro dnešek je čas na večeři. Volíme ze dvou možností, někteří z nás mají večeře formou švédských stolů rezervované dopředu a Ti večeří několik různých chodů v „Červené“ restauraci, ostatní si vybírají z možnosti evropských specialit v restauraci „Zelené“. V tomto hotelu ani jedna zvolená varianta není špatně.

 

Po večeři ještě zvládáme bowlingový turnaj a pexeso v podobě cestovatelských zajímavostí.

 

Den druhý-snídaně formou bufetu naprosto uspokojila naše veškeré chuťové buňky. Rozděleni na dvě skupiny jsme se vydali zdolávat vrcholy. První skupina vyrazila směr Sněžka, pěkně po svých, přes STRZECHA AKADEMICKA, DOM SLASKI až na vrchol Sněžky. Cestou nás provázela příjemná sněhová kalamita, protknutá sluncem a dobrou náladou. Naši parťáci z druhé skupiny vyrazili na ledovcové jezero do polského krkonošského národního parku, které vzniklo v ledovcovém kotli na severovýchodním úbočí Stříbrného hřbetu. Je to druhé největší jezero Krkonoš. V horské boudě SAMOTNIA, krásně položené nad jezerem se celá skupina výborně osvěžila a vyrazila na cestu zpět.

 

V podvečer jsme se opět všichni sešli ve wellness, každý odpočíval dle svých potřeb.

Po vynikající večeři jsme šli do hotelového baru, kde hrál pianista na klavír a v pozdějších večerních hodinách si část party šla zatančit do baru, veškeré tyto služby v rámci hotelu.

 

Den třetí-po ranních rituálech a naplněných bříškách vyráží první parta tentokrát k ledovcovému jezeru Maly Staw. Cestou navštíví speciální zajímavost, a to je norský vikingský kostel Wang, který byl r. 1842 přestěhován až do Polska. Druhá parta vychází na obhlídku městečka Karpacz, ochutnat místní kuchyni v jiné restauraci, než je hotelová a prohlédnout si ještě další kostel, který se ve městě nachází.

Odpoledne se opět obě skupiny setkávají ve wellness, posléze na večeři, v baru a diskotéce.

 

Den čtvrtý-již nám zbývá posledních pár hodin našeho pobytu. Někteří mají kufry sbalené, jiní užívají ještě poslední hodiny ve wellness. Ladíme naši mysl do pracovních procesů, prodloužený víkend končí. Poznali jsme krásnou část polské přírody, polské kultury, ale i polské kuchyně. Vrcholem bylo i velmi přátelské počasí, protknuté prvním sněhem, ale i slunečními paprsky.

 

 

Prima prodloužený pobyt proběhl prima, PRIMA PARTO. 

 

Jana Roulová

Jak se zbavit 5 obav z cestování bez partnera? Stáhněte si náš e-book, ve kterém najdete odpovědi na časté dotazy našich sólo cestovatelů. To vám pomůže v rozhodování o výběru vaší dovolené.
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.