08.04.2024
Dnešní den přinesl slib dobrodružství a objevování. 53 „skautek a skautů“ z Prima Party se sešlo na nádraží Hlubočepy, připraveni vydat se na svou sobotní výpravu do tajuplného Prokopského údolí, místa, které učarovalo Jaroslavu Foglarovi.

Skauti objevují Prokopské údolí

 

Sešli jsme se na nádraží Hlubočepy, kde jsme si připili na zahájení jarní sezóny. První zastávkou byla vyhlídka, ze které jsme obdivovali majestátní Jihovýchodní i Severovýchodní viadukt na trati tzv. Pražského Semmeringu.

Náš krok nás dovedl k malebnému jezírku, nazývanému Prokopské jezírko, Hlubočepského nebo také Rusalčino je obklopené ze tří stran strmými skalami, toho času prochází obnovou a toho času bohužel bez vody, ale i tak jsme si dokázali představit jeho krásu.

Prošli jsme tunelem v Prokopském údolí, Jedná se o bývalou dopravní štolu z Prokopského lomu, kterou se přepravoval vytěžený vápenec do blízkých pecí.

Náš výlet pokračoval k pamětní desce Jaroslava Foglara, která nám připomněla důležitost jeho přínosu nejen skautskému hnutí, ale i literatuře pro mládež.A nastal čas na přestávku a občerstvení v pivovaře Prokopák, kde jsme si vychutnali hlavně Velikonoční zelené pivoJ

Další občerstvení a přátelské posezení jsme si dopřáli v pivovaru Řeporyje. Někteří zde náš výlet ukončili a rozjeli se do svých domovů, ti ostatní pokračovali k mokřadům a zastavili se u bývalého skanzenu Řepora, který nás přenesl do atmosféry středověku.

Počasí nám sice úplně nepřálo, chvílemi přeháňky, vítr a na závěr prudké ochlazení, ale věřím, že výlet si všichni užili.                                                                                                                                                                                                                                                                                    Vaše Marie

Jak se zbavit 5 obav z cestování bez partnera? Stáhněte si náš e-book, ve kterém najdete odpovědi na časté dotazy našich sólo cestovatelů. To vám pomůže v rozhodování o výběru vaší dovolené.
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.