Loď Prima Party bezpečně  a jistě napíná plachty k 25.sezóně

Jak chůze pomáhá lepším vztahům?

aneb

Choďte spolu!

A to doslova hned ve dvou významech. V Prima Partě vytváříme prostředí, kde spolu mohou lidé ve věku 30+ chodit ve smyslu turistiky krásnou přírodou a zároveň „chodit“ ve smyslu poznávání se vzájemně mezi mužem a ženou.

Někdy i ty nejsložitější záležitosti se dají rozložit do několika jednoduchých prvků, které spojením fungují. Výběr partnera se někdy složitým zdá. A co teprve, když je nám nad 30 let, máme za sebou nějaký ten nevydařený vztah, máme práci, ve které je stále stejný kolektiv, a máme pocit,  že pokud neuděláme něco jinak, nemáme šanci vůbec potkat nové lidi.

Rozebereme si to postupně.

  1. Chodit ve smyslu chůze. Co nám to může přinést? Často nám pohyb chybí obecně. A chůze je to nejjednodušší a nejdostupnější, co můžeme do svého života přidat v každém věku. Chůzí se uvolňují endorfiny (hormony štěstí) a je to nejpřirozenější způsob pohybu, který můžeme provozovat. Tak nějak přirozeně se nám venku na vzduchu, nejlépe v přírodě, „vyčistí hlava“. Poznáváme nová místa, rozšiřujeme si obzory.
  2. Chodit ve smyslu „přátelit se a poznávat se“. U partnerských vztahů je fáze „chození“ velmi důležitá. Často v našem dospělém zralém věku (30+) je tato fáze přeskakována. Jdeme na první rande, kde cítíme, že se musíme rozhodnout, zda chceme vztah nebo dotyčného už nikdy nechceme vidět.

Co když ale potřebujeme jenom více času?

Potřebujeme druhého více poznat. A třeba proto, že máme strach, že nám partner 100% nevyhovuje, raději to skončíme. Nebo naopak jdeme do vztahu, do kterého ještě nechceme.

To, co bylo přirozené v mládí, když jsme někoho poznali a potom s ním chodili a poznávali se, už není až tak přirozené v našem zralém věku.

A přitom by nám to tak prospělo. Vztahy by byly kvalitnější, trvanlivější a zralejší. O tom jsem přesvědčena. Pojďme se vrátit k tomu dobrému, co jsme znali a tvořme kvalitní smysluplné vztahy.

 

…ze života nejen v Prima Partě..

Nedávno jsem mluvila s Petrou (54 let).  Je to usměvavá, aktivní a pohodová žena. Vyprávěla mi svůj nedávný příběh. Poznala nového přítele a proběhlo první rande. To proběhle v příjemné atmosféře a zdálo se, že vzájemné zaujetí bylo oboustranné. O to více překvapující potom pro Petru byla SMS, která ji sdělovala, že to dotyčný ukončil s odůvodněním, že ještě není schopný nového vztahu. Petře to bylo líto. Sama vlastně také netoužila hned po kompletním vztahu se společným bydlením a sexem. Určitě by ale stála o přátelství, kdy by spolu šli na výlet nebo do divadla, na výstavu apod. Čas by potom ukázal, zda tento vztah bude mít i další rozměr a partnerský potenciál. A možná, že i dotyčný muž potřeboval více času…

Proto má dnešní výzva zní:

Choďte spolu a dejte si vzájemně čas na poznávání se.

A pokud nedojde až k vytouženému partnerskému vztahu, alespoň získáte nové přátele, se kterými se dá leccos podniknout.

Chcete-li zažít přátelskou atmosféru na našich pobytech, vydejte se s námi na Velikonoce v Bechyni nebo na pobyt Lipenská dovolená u vody nejen na kole.

Jarmila Zítková
Jarmila je zakladatelkou Prima Party a a s radostí pro vás připravuje dovolenou.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Více zde