Nic nenalezeno
Nadmořská výška:  1236–2518 m n. m.
Kraj: Südtirol, Trentino orientale, Veneto
Stát:  Itálie

 

Val Gardena, nejoblíbenější lyžařská oblast v celé Itálii, vyhrála řadu anket o nejlepší lyžařské středisko. Nabízí výborné podmínky pro lyžování, moderní a rychlé přepravní zařízení a první podzemní dráhu v Dolomitech. 

 

Val Gardena je napojena na unikátní lyžařský okruh Sella Ronda, jehož součástí jsou střediska Alta Badia, Arabba - Marmolada a Val di Fassa. Val Gardena hostuje závod Světového poháru a lyžaři si mohou vyzkoušet sjezd na nejdelším obřím slalomu v Dolomitech – Gardenissima.

 

Sjezdové tratě na straně vrcholků Monte Pana a Ciampinoi nabízejí převážně náročné černé sjezdovky. Milovníky carvingového lyžování potěší široké sjezdovky. Na své si přijdou také běžkaři. Oblíbené jsou tratě Vallunga v Selva Gardena, Monte Pana v San Cristina nebo trasy v Alpe di Siusi, kde jízdu zpříjemňuje výhled na fantastické panorama Dolomit.

 

Na Alpe di Suisi najdete kromě klasických sjezdovek také lyžování na několika tratích upravených pro sáňkování. Alpe di Suisi je nejodlehlejší částí střediska Val Gardena, na zdolání okruhu Sella Ronda je proto nutné počítat s celým dnem a s brzkým startem.

 

Celková nabídka možností lyžování ve středisku Val Gardena / Alpe di Suisi je mimořádně bohatá a na své si zde přijdou všichni milovníci zimních sportů. 

 

Val Gardena patří k nejluxusnějším střediskům nejen v Dolomitech, ale i v celé Itálii. V jednotlivých vesničkách najdete mnoho špičkových obchůdků, hotelů a restaurací.

 

Pro běžkaře je připraveno 102 km běžeckých tratí rozprostřených po různých místech údolí Val Gardena / Alpe di Suisi.

Jak se zbavit 5 obav z cestování bez partnera? Stáhněte si náš e-book, ve kterém najdete odpovědi na časté dotazy našich sólo cestovatelů. To vám pomůže v rozhodování o výběru vaší dovolené.
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.