14.01. - 20.01.2024
Itálie / Val Gardena / Selva di Val Gardena Autobusem
polopenze


14.6-sextner-dolomiten-alta-pusteria-drei-zinnen

Val Gardena, nejoblíbenější lyžařská oblast v celé Itálii, vyhrála řadu anket o nejlepší lyžařské středisko. Nabízí výborné podmínky pro lyžování, moderní a rychlé přepravní zařízení a první podzemní dráhu v Dolomitech. Val Gardena je napojena na unikátní lyžařský okruh Sella Ronda, jehož součástí jsou střediska Alta Badia, Arabba - Marmolada a Val di Fassa. Val Gardena hostuje závod Světového poháru a lyžaři si mohou vyzkoušet sjezd na nejdelším obřím slalomu v Dolomitech – Gardenissima.

 

Sjezdové tratě na straně vrcholků Monte Pana a Ciampinoi nabízejí převážně náročné černé sjezdovky. Milovníky carvingového lyžování potěší široké sjezdovky. Na své si přijdou také běžkaři. Oblíbené jsou tratě Vallunga v Selva Gardena, Monte Pana v San Cristina nebo trasy v Alpe di Siusi, kde jízdu zpříjemňuje výhled na fantastické panorama Dolomit.

 

Na Alpe di Suisi najdete kromě klasických sjezdovek také lyžování na několika tratích upravených pro sáňkování. Alpe di Suisi je nejodlehlejší částí střediska Val Gardena, na zdolání okruhu Sella Ronda je proto nutné počítat s celým dnem a s brzkým startem.

 

Celková nabídka možností lyžování ve středisku Val Gardena / Alpe di Suisi je mimořádně bohatá a na své si zde přijdou všichni milovníci zimních sportů. Další možností, jak si v tomto středisku zpříjemnit pobyt, jsou dvě tematické lyžařské cesty: v oblasti Val Gardena se můžete vydat po stopách světových pohárů 70. let a v Alpe di Suisi po stopách čarodějnic.

 

Val Gardena patří k nejluxusnějším střediskům nejen v Dolomitech, ale i v celé Itálii. V jednotlivých vesničkách najdete mnoho špičkových obchůdků, hotelů a restaurací.

 

Pro běžkaře je připraveno 102 km běžeckých tratí rozprostřených po různých místech údolí Val Gardena / Alpe di Suisi.

Přihlaste se k odběru novinek
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.