05.06.2024
Černá Hora nám nabídla svá přírodní bohatství v podobě jezer, hor, pralesa doplněná zajímavými kláštery a ochutnávkami místních vín nebo rakije.

Někteří využili pobyt s výlety, některé naše účastnice cvičily ráno a večer jógu a největší skupina jezdila na lehké turistické výlety.

 

Úžasná dovolená v Černé Hoře, kde jsme podnikli lehkou turistiku, objevovali místní památky, jídla a pití, skončila a byla, jako vždy, úžasná.


První den jsme se vydali směrem k albánské hranici a dojeli jsme do malebného městečka Ulcinj. Turistika tady byla poměrně nenáročná, ušli jsme asi 3 km, ale scenérie byla nádherná. Poté jsme přejeli do Svatého Štefana, což byl opravdu zážitek. Toto krásné místo s jeho zátokami, malebnými uličkami a historickou atmosférou nás všechny ohromilo. Procházka po úzkých ulicích plných starobylých budov a nádherných výhledů byla nezapomenutelná.


Druhý den jsme strávili u Biogradského jezera, kde jsme absolvovali 3,5 km dlouhou turistickou trasu. Procházeli jsme pralesem, který je jedním z posledních skutečných pralesů v Evropě. Hustý porost, staré stromy, tiché lesní cesty a bohatá fauna a flora dodávaly této oblasti magickou atmosféru. Prales v oblasti Biogradského jezera je opravdu jedinečný a působivý svou nedotčeností a rozmanitostí přírodního bohatství. Na zpáteční cestě jsme se zastavili u malého kláštera Morača. Klášter nás okouzlil svou poklidnou atmosférou a historickou architekturou, což bylo krásné zakončení dne plného přírodních krás.


Třetí den nás čekala skvělá projížďka lodí na Skadarském jezeře, během které jsme ochutnali místní vína a rakiju. Flora a fauna kolem jezera byla fascinující. Viděli jsme potápky, pelikány a velké množství leknínů i dalších vodních rostlin. Poté jsme přejeli do osady Meterizi, odkud jsme podnikli 3 km dlouhou procházku, která končila dechberoucími výhledy na Skadarské jezero a okolní hory. Poté jsme přejeli do starobylé vesničky Rijeka Crnojevica, kde jsme si v místní restauraci užili skvělé posezení. Vesnička si zachovala svůj původní charakter a byla plná kouzelných zákoutí.


Čtvrtý den jsme vyrazili do národního parku Lovčen. Absolvovali jsme okruh dlouhý cca 7 km, což byl skvělý horský výlet s úchvatnými výhledy na Skadarské jezero, okolní hory a skály. Přejezd na vyhlídku nad Boka Kotorská nabídl nádherné výhledy, které jsme si užívali při kávě z terasy restaurace. Další zastávkou toho dne bylo bývalé hlavní město Cetinje. Procházka po městě, prohlídka kláštera, několik starých domů (bývalé ambasády) a letní sídlo prezidenta, byla velmi zajímavá. Hlavní třída města je plná restaurací a obchodů, což přidávalo na jeho půvabu.


Pátý den jsme vyrazili na výlet do Ostrogu, který byl spojený s návštěvou vinného sklepa, který se nachází v původním hangáru stíhacích letounů ukrytém ve skále. Prohlídka sklepa spojená s ochutnávkou místních vín a specialit. Následoval přejezd do kláštera Ostrog. Klášter Ostrog je monastýr (klášter) srbské pravoslavné církve, zasazený do skály nedaleko od Nikšiće v Černé Hoře. Zasvěcen je svatému Vasiliji Ostrožskému. Díky tomu, že je sevřen okolními skalami, je z něj velkolepý pohled na okolní nížinu Bjelopavlića.


Šestý den jsme začali vycházkou ve vesničce Perast, kde jsme prošli cca 1,5 km. Perast je krásná starobylá vesnice plná kostelů a krásných výhledů na moře i skály. Poté jsme přejeli autobusem na začátek druhé vycházky do Dobroty a odtud se vydali do Kotoru, což je cca 5,5 km dlouhá trasa. Scenérie byla podobně krásná, hlavní třída při moři byla plná restaurací a původních domů. V Kotoru jsme navštívili historické centrum za hradbami původního města. Opět plno původních staveb a restaurací. Měli jsme možnost vystoupit na opevnění a projít se po něm, což nabízelo úžasné výhledy. Přímo pod hradbami jsme na místním trhu nakoupili místní speciality a těšili se domů.


Tato dovolená s Prima Parta v Černé Hoře byla plná krásných míst, výhledů, chutí a zážitků, které zůstanou dlouho v paměti.
 

Jak se zbavit 5 obav z cestování bez partnera? Stáhněte si náš e-book, ve kterém najdete odpovědi na časté dotazy našich sólo cestovatelů. To vám pomůže v rozhodování o výběru vaší dovolené.
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.