17.05.2024
Dovolená na Azorských ostrovech, konkrétně na ostrově San Miguel, s cestovní kanceláří Prima Parta, byla nezapomenutelným dobrodružstvím plným krásné přírody, kulturních zážitků a nečekaných setkání.

První den jsme se vydali na 7 km výlet po pobřeží, kde jsme měli možnost obdivovat impozantní útesy, vypínající se nad oceánem. I přes deštivé počasí nás tato scenérie okouzlila svou divokou krásou. Poté jsme navštívili čajovou plantáž a výrobnu čaje, kde jsme se dozvěděli o procesu zpracování čajových lístků a samozřejmě jsme si mohli vychutnat i lahodnou ochutnávku. Večer jsme strávili v místním gril baru, kde jsme ochutnali místní speciality a užívali si atmosféru u moře.


Následující den jsme podnikli výlet na východní pobřeží, kde nás čekaly úžasné výhledy na oceán a turistika po malebných útesech. Odpoledne jsme navštívili botanickou zahradu s nepřeberným množstvím kvetoucích rostlin a poté jsme se vypravili na ananasovou farmu, která je jediná svého druhu v Evropě.


V pátek jsme se vydali na nejzajímavější část ostrova, Sete Cidades, kde jsme se prošli 10 km kolem jezer Lagoa Azul a Lagoa Verde. Tato jezera i když se jedná vlastně o jezero jedno, nás ohromila nejen svými dvěma barvami, zelenou a modrou, ale i svou krásou. Poté jsme si dopřáli koupání v Piscina termal natural, místě, kde se Atlantik mísí s termálními prameny.  

 

Sobotní výlet nás zavedl do zastíněné džungle, kde jsme objevovali vzrostlé stromy, vodopády a další přírodní krásy. Nejzajímavější z tohoto místa byl určitě vodopád, který vytékající z „okna do pekla“. Odpoledne jsme podnikli 1 km krátký, ale náročný sestup a následně výstup s převýšením 126 výškových metrů k jezeru Lagoa do Fogo a samozřejmě jako vždy uchvacující výhled na jezero. 


Nedělní den jsme začali procházkou po městečku Furnas a návštěvou sirných vřídel. Poté jsme se vydali na 10 km dlouhou procházku kolem jezera Lagoa das Furnas, kde jsme objevili nový způsob vaření masa v zemi. Opět krásná flora v okolí jezera. Odpoledne jsme prozkoumávali údolí Ribeira dos Caldeiroes, kde jsme měli možnost vidět nejen ohromující faunu, ale i život původních obyvatel.


V pondělí jsme se pak vydali na katamaránu, abychom pozorovali velryby a delfíny. I přes trochu nepříznivé počasí jsme si užili pohled na tyto fascinující mořské tvory. Pohled na rodinu plejtváků sejvalů nikdo z nás určitě nezapomene. Třešničkou na pomyslném dortu pak byli delfíni, kteří kousek cesty doprovázeli náš katamarán.  Odpoledne jsme si prohlédli hlavní město ostrova, Ponta Delgadu, a večer se sešli na poslední rozlučkový večer, kde jsme sdíleli společné zážitky z dovolené.


Celá dovolená s Prima Partou byla skvělým zážitkem plným dobrodružství a objevování krás Azorských ostrovů. Těšíme se na další dobrodružství s touto skvělou cestovní kanceláří.

 

Marie Nováková
 

Jak se zbavit 5 obav z cestování bez partnera? Stáhněte si náš e-book, ve kterém najdete odpovědi na časté dotazy našich sólo cestovatelů. To vám pomůže v rozhodování o výběru vaší dovolené.
Na těchto webových stránkách jsou k vylepšování služeb využívány soubory cookies.