Loď Prima Party bezpečně  a jistě napíná plachty k 25.sezóně

"Pro Tebe cokoli"

Společně do divadla - divadlo Kalich - činohra

16.1.2018

Program

komedie pro sedm herců a králíka
Pro tebe cokoliv
autor: Jean Robert-Charrier
překlad: Anežka Svobodová
režie: Petr Kracik
kostýmy: Samiha Maleh
scéna: Martin Černý
hudba: Milan Svoboda
Délka představení: 145 minut (včetně pauzy), začátek v 19.hod.

OSOBY A OBSAZENÍ:

Jacqueline Du Vivier ….. JANA PAULOVÁ

Gerard Du Vivier ….. PAVEL ZEDNÍČEK

Christiane Du Vivier ….. SIMONA LEWANDOWSKA

Pierre-Alexandre Du Vivier ….. LADISLAV HAMPL

Paul Fischer ….. DAVID SUCHAŘÍPA

Maire Fischer ….. PAVLA VOJÁČKOVÁ – RYCHLÁ

Romain Fischer ….. KRISTIÁN KAŠPAR 

„Paulová do komediální role dává všechno, Pavel Zedníček jí jako lehce uťáplý manžel dobře nahrává.“ MF Dnes

„Pokud se chcete zasmát a zamyslet nad vážným nevážně, komedie Pro tebe cokoliv tato očekávání zaručeně naplní. Svědčí o tom i opakovaná, neutuchající standing ovation v rámci jeho premiérového uvedení.“ 

 • Mateřská láska nemá žádné hranice. Takže když si vaše milovaná dcera usmyslí, že se chce stát humanitární pracovnicí v Africe, co uděláte?
 • Samozřejmě ji podpoříte, protože pro ni byste udělali cokoliv!
 • I kdyby to mělo znamenat, že se z kožešin převlečete do oblečení z biobavlny, sundáte paroží ze zdí a nově zařídíte celý byt, namísto steaku připravíte zeleninové hody a na výběrovou komisi zahrajete divadlo, že jste "alter-globalizační nadšenci", i když nemáte ponětí, co to je.
 • A kdyby to bylo málo, z matky - zkorumpované právničky -  udělejte obhájkyni lidských a zvířecích práv, otce - operního pěvce - vydávejte za sirotka v důchodu a bratra za afrického bojovníka za svobodu.
 • Završte to adoptováním hluchého, slepého,  pajdajícího králíka a to by bylo, abyste nebyli přesvědčiví…!
 • Protebe cokoliv je výborná francouzská komedie, která s velkým úspěchem baví celou Paříž.

Rozhovor s Janou Paulovou

Jak byste představila svou postavu Jacqueline?

Jde o vyhlášenou právničku, v soudních síních není zvyklá prohrávat – ať to stojí, co to stojí. Patří mezi lidi, kteří ve své profesi musí projevit značnou autoritu a pak jim doma delší dobu trvá, než se přepnou do lidské polohy. Lásku k manželovi a svým dětem tedy projevuje kolikrát hodně osobitě, ale uvnitř je stejná jako každá dobrá máma, pro své blízké by se rozkrájela. Když jí tedy sotva dospělá dcera oznámí, že hodlá odjet na humanitární misi do Afriky, Jacqueline spustí hromy, blesky, ovšem za tím vším je jen obyčejný strach, který známe všichni, kdo máme děti… Baví mě její humor, kolikrát velmi sarkastický. Je to úplně jiná figura, než jaké mě dosud na divadle potkávaly. Myslím, že už jsem se definitivně přehrála z udivených naivek do dospělých žen.

Co divákům sděluje?

Je o pokrytectví, kterého máme všichni okolo sebe v různých podobách moc. A o módních trendech, jimž tak snadno podléháme – jednou jsou všichni buddhisti, podruhé třeba vegani, než se zas objeví něco nového. A já si myslím, že je zbytečné v životě cokoli předstírat. Není nic špatného na tom si ledasco vyzkoušet, ale člověk by neměl být militantní ve svých názorech a vnucovat je okolí, které o ně kolikrát vůbec nestojí. Není nad přirozenost a toleranci. 

Co by mohla komedie "Pro tebe" cokoliv divákům předat?

Autor do ní ukryl drobný vzkaz, že žádné věci se nemají přehánět. Naše současnost už je taková: všichni hledají recepty na cokoliv, všichni hubnou, žijí rychle, snaží se být asertivní, všichni potřebují vydělávat… Je toho prostě moc a trochu se nám v tom vytrácí potřeba zůstat svůj. To bych viděl jako téma této hry. A přestože naše postavy vypadají, že jsou vymknuté a šílej, vrátí se jim skrze ten příšerný večírek srdíčka a utuží se rodinné vztahy. Film Válka Roseových prý kdysi v Americe snížil rozvodovost. Takovou sílu asi naše komedie mít nebude, ale i u ní si můžou diváci uvědomit, že se má žít se správnou mírou i zdravým rozumem a nic se nemá vychylovat do extrémů, jelikož naše doba je sama o sobě natolik šílená, že za kousek hezkého života šel bych světa kraj.  

Cena zahrnuje

 • vstupenku
 • přípitek po představení společně s prima skupinou
 • krátké setkání s hlavními představiteli a možnost společné fotky

Kategorie

O divadle

 • jedna z nejvýraznějších a nejnavštěvovanějších pražských scén, zahájilo svůj každodenní provoz  v samotném centru města 1. listopadu roku 1999. 

 • Historické prostory, ve kterých se nachází, se tak po dlouhých desetiletích přiblížily svému původnímu účelu – kdysi se tu totiž hrálo divadlo.

 • Ze zchátralého bývalého skladiště vyrostl bezbariérový moderní komorní  sál s technickým vybavením na prvotřídní evropské úrovni.

  Divadlo Kalich otevřel původní český muzikál Hamlet a muzikály stále tvoří oporu programové nabídky divadla. Muzikálová představení jsou ovšem pouze částí žánrově pestrého repertoáru Divadla Kalich.

 • Jeho moderní  dramaturgie staví na ambici nabídnout hodnotný kulturní zážitek pro široké spektrum diváků. Tím je v současné divadelní nabídce Prahy ojedinělé. V jeho programu je zastoupena řada divadelních žánrů. Vedle muzikálů  to jsou činoherní inscenace současných světových i domácích autorů, které uvádí již od samotného začátku svého fungování, taneční představení předních choreografů, koncerty i hry pro děti.

 • Záměrem Divadla Kalich je uvádět české premiéry, tedy seznamovat české publikum s aktuálními novinkami na světových scénách. Svou pozornost přitom směřuje také na mladé publikum, které se svými inscenacemi  snaží nejen bavit, ale také vzdělávat. 

Pro Tebe cokoli - činohra

Typ A:
549Kč
cena za vstupenku do 7.-13.řady
Typ B:
449Kč
cena za vstup. do 14.-16.řady