Darujte zážitek blízkým lidem, kteří by mohli být na cestování sami.

O přátelství a o naději

V posledním půlroce potkávám jednoho vysokého mladíka, takového „vejrostka“. Občas do mě šťouchne ramenem, občas do mě strčí a někdy do mě kopne zezadu. Někdy je to takovou silou, že upadnu a odřu si koleno.

Ten mladík se jmenuje „Život“. A když už se zdá, že potkávám jenom usměvavého a pozitivního mladíka, najednou je ten mladík zase přidrzlý a opět svým ramenem do mě šťouchne a říká „Héj, myslíš to vážně? Jsi opravdu tak silná? Jsi si jistá tím vším, co děláš? Jak to děláš? A proč?“,

„No jasně, že ano. Už mě nezkoušej. Pojď, půjdeme spolu v klidu a pohodě. Nechci se tu s Tebou neustále přetahovat.“ Já na to hrdě.

No a jak tak občas zavrávorám, když se zvedám ze země, podávají mi ruce různí lidé. Trochu jako v tom country tanci, jak střídáte pravou a levou, a pokračujete od jednoho k druhému. Většina těch lidí je v našem týmu Prima Party. A to mě naplňuje obrovskou vděčností a nadějí.

Vlastně mám skoro pocit, že se to vše dělo proto, abych ocenila přátele kolem sebe a mnohem hlouběji si uvědomila sílu přátelství a skutečné hodnoty, na kterých se dá budovat velké dílo.

Co vše oceňuji já na svých skutečných přátelích?

 • Čelí se mnou i náročnějším situacím. Nemusí to vždy řešit se mnou, ale jsou po mém boku.
 • Věří ve stejnou vizi Prima Party, kterou společně a neúnavně naplňujeme i v každodenních maličkostech.
 • Otevřenost a upřímnost i tehdy, kdy to není jednoduché.
 • Respekt a vzájemné přijetí i v našich rozdílných osobnostech.
 • Osobní zodpovědnost.
Děkuji vám, mí přátelé, že jste. Jste pro mě důležití. To vše mě naplňuje klidem i v rozbouřených vodách.

A vrátím se k tomu přidrzlému mladíkovi ze začátku mého dnešního článku. To, co v první chvíli vypadá jako, že nám někdo ubližuje totiž znamená pouze to, že „Život“ je právě v roli trenéra. A co dělá trenér? Chce, abychom byli silnější a lepší. A tak nás občas prověřuje.

Vím, protože mi o tom píšete, že i vy potkáváte svého trenéra a musíte čelit nepříjemným okolnostem vašeho života. Přeji vám hodně sil při zvládání životních překážek.

Vězte, že i nadále budeme rádi podávat přátelskou ruku všem, kteří pojedou stejnou lodí.

Komentáře
 1. Svatka napsal:

  Jarmilko, krásné a pravdivé!

 2. NiopWeme napsal:

  Snack of fried tomatoes like absolutely everything. Residents in most cases require recipe are surprised mastery chef. Even children with pleasure eat fried tomato in breadcrumbs. Tomatoes great combined are combined with many products. Garlic adds fineness. Cheese brings red crust. Italian herbs turn roasted tomatoes into a dish from a restaurant. Omelette with tomatoes – easy and nutritious dish for breakfast. Make even sandwiches with fried tomatoes.
  Cooking tomatoes easily. For cooking use butter. In olive oil – fewer calories. It is also combined mixed with fried slices tomatoes.
  canning stewed tomatoes recipe

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *